Skąd ta strona?

Przyszedł ten dzień , gdy musiałem dokonać aktu secesji i przenieść tą jedyną, niezwiązaną bezpośrednio z USA podstronę, z The Sentimental Bastards na inne serwery. Teksty, które znajdowały się w sekcji Truman Show PL, nadal traktuję z dużym sentymentem i żal było mi ich wyrzucać. Jest też cała masa rzeczy, których, ze względu na odległą tematykę, nie wypadało mi wrzucać na TSB. Łaziły gdzieś się po internetach jak stado bezdomnych, a mnie ten ich stan dołował coraz bardziej.

Pomijając wszystko to, co powyżej, dwa powody, dla których powstała ta sekcja na TSB nie uległy zmianie:

Pierwszy: poziom mojego zniecierpliwienia facebookiem jest na tyle duży, że chcę mieć miejsce gdzie mogę zarchiwizować co lepsze posty z prywatnej tablicy. Tak na wszelki wypadek, gdybym któregoś dnia doszedł do wniosku, że czas mi uciekać z tej upiornej scenografii połączonych filmów „Truman Show” i „Dzień Świstaka”. Szkoda byłoby mi stracić tą dekadę siania liter w przestrzeniach social media.

Drugi – wszystko co udostępniałem na tablicy zawsze było ograniczone do grona znajomych. Mam wśród nich osoby nieprzypadkowe i chociaż zestaw jest pod niektórymi względami egzotyczny to nie zdarzyło mi się jeszcze, by Ci pozornie niepowiązani, reprezentujący skrajnie różne profesje i poglądy ludzie, skoczyli sobie do gardeł. Miałem kilka razy prośbę o upublicznienie posta ale to trochę jakbym między lubianych ludzi wpuszczał obcy element. Z tego bloga jak ktoś zechce dwoma kliknięciami można puszczać treści dalej, a ja będę spał spokojnie, że ewentualna awantura będzie się działa poza moją tablicą i nie dotknie nikogo ze znajomych. Prawda o tych wpisach jest taka, że nie lubię pisać z pokorą o popularnych i wyświechtanych tezach, a w przypadku większości awantur społecznych, które nam tutaj zjadają czas, staram się pokazywać jak w ogromnym stopniu media wypłaszczają nam skomplikowane problemy. Pokazywanie tej manipulacji oraz punktowanie rzeczy, które w radosnym obrzucaniu się błotem przeoczyliśmy, traktuję jak swoją misję specjalną.

Reklamy

To miejsce od początku miało być spokojną przystanią o niekomercyjnym charakterze. Pozostanie takim tak długo, jak będzie mnie jeszcze stać na opłacanie serwera, domeny, wtyczek i zdjęć, dzięki którym wszystko wygląda tu tak jak dzisiaj. Bez reklam, krępujących artykułów sponsorowanych, nachalnej promocji politycznej czy w końcu wyskakujących okienek na pół ekranu. Jeżeli chciałbyś wesprzeć moją pracę lub dołożyć swoją cegiełkę do utrzymania tego portu to za jakiś czas pewnie założę Patronite.

Cytowanie

Jeżeli nie napisałem tutaj inaczej (bo korzystam czasami z prywatnych zdjęć, na które każdorazowo występuję o pozwolenie wykorzystania do właściciela), materiały na tej stronie są moją twórczością na podstawie opracowań i tłumaczeń własnych oraz ogólnie dostępnych źródeł. Zgadzam się na ich wykorzystanie w publikacjach pisanych, internetowych lub drukowanych na zasadzie „share alike”, ale jedynie w zgodzie z regułami Licencji Creative Commons – Uznanie Autorstwa – Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC-SA) pod warunkiem podania źródła opracowania w postaci podpisu „Źródło: trumanshow.pl”. Sam staram się tych zasad bardzo ściśle trzymać, a skoro wymagam od siebie, to mogę też od innych.

Artur Morawski

facebook fb.me/historiezmorza
messenger m.me/historiezmorza
twitter @historiezmorza
instagram @historiezmorza
mail: artur@historiezmorza.pl