* Rynki finansowe się walą.
* Przemysł nie istnieje.
* Usługi próbują odnaleźć się w rzeczywistości bez klientów i pieniędzy.
* Branże eventowa, coworkingowa i szkoleniowa zniknęły z rynku praktycznie z dnia na dzień.
* Mniejsi przedsiębiorcy wybierają gotówkę jeżdżąc od bankomatu do bankomatu, bo w oddziałach zaczynają być z tym problemy.
* Bankowcy szukają respiratorów, bo słupki z gospodarki wyglądają jak w czarny czwartek w 1929r.
* Księża profilaktycznie zamknęli kościoły, żeby nikt Bogu głowy nie zawracał pierdołami.
* Lawinowo rośnie bezrobocie.
* Padają pierwsze niskomarżowe i nie posiadające zapasów firmy. Reszta chętnych powołuje komitet kolejkowy do okienka gdzie wydają zaświadczenia o upadłości.
* Rząd twierdzi, że bardziej pomóc gospodarce nie może, bo nakradł tyle, ile mógł, ale to nadal za mało.
* co nie przeszkadza mu podtrzymywać program 500+, który kosztował nas 87mld PLN i który w 2019r zwiększył nam dzietność o 7 tysięcy urodzeń (siedem tysięcy, serioserio). Ba! 13 emerytura także zostaje. Opodatkowana oczywiście.
* Prezydent w reakcji na pandemię zakłada konto na TikToku i gra z dziećmi w gry.
* Harry Potter w telewizji grozi palcem, że święta wielkanocne spędzimy w odosobnieniu, ale dodaje zaraz uspokajająco, że na wybory prezydenckie nas z domów wszystkich na chwilę wypuści.
* Minister Zdrowia pytany o wybory i jego zdanie na ten temat odpowiada jak baca z dowcipu, że „niby zdanie w tym temacie własne ma, ale je zwalcza”.
* Złotówka w relacji do dolara, funta i euro zaczyna ścigać się na wartość z papierem toaletowym, bo ten daje jej jeszcze jakieś szanse w wyścigu.
* Co bardziej zapobiegliwi czytają prace archeologów, żeby zobaczyć jak wyglądał świat zanim Fenicjanie wymyślili pieniądze i o co chodziło w tym handlu wymiennym tudzież antycznym barterze.

Wszystko przez zupę z nietoperza.

Czy ktoś wie, co ten chińczyk spieprzył w przepisie? Może nie dogotował? Bo ja tu rosół robię i tak mnie jakoś tknęło, że ryfa by była dołożyć swoją cegiełkę do tego piramidalnego absurdu, jaki się dzieje wkoło nas.

Καλό μήνα wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *